Refeksoloogia ehk tsooniteraapia

Refleksoloogia ehk tsooniteraapia on lõdvestusteraapia põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni oma organite seisunditest jalatalla pinnale kindlatesse tsoonidesse. See teraapia kogub üha enam populaarsust ning põhineb mõistmisel, et kõik kehaosad on omavahel seotud kanaleid pidi, läbi mille voolab energia. Kui meie energiatase on madal ning pinged blokeerivad loomuliku voolamise, siis ei saa meie organsüsteem korralikult funktsioneerida. Mingi organi ala- või ületalitus väljendub vastavas tsoonis kas valuna, naha- või koemuutusena.

Teraapia käigus masseerib refleksoloog kätega jalatalla all olevaid erinevaid piirkondi ning vastavaid muutusi (valu, nahamuutusi) leides saab informatsiooni organismi hetkeseisundist, aga ka kroonilistest ja läbipõetud haigustest. Oletatava probleemi puhul saadab organile vastava punkti puudutamine valuaistingu. Nende punktide mõjutamine stimuleerib närvilõpmeid ja vereringet, parandab organite tööd, samuti leevendab stressi ja pinget kehas.

Refleksoloog ei anna ametlikku meditsiinilist diagnoosi, kuid kui mõni organ tundub väga haige olevat, soovitab ta kliendil pöörduda eriarsti poole.

Kui võrrelda üldmassaaži ja refleksoloogiat, siis üldmassaaž stimuleerib lihaseid ja närvipunkte ning parandab vereringet. Refleksoloogia mõjutab kogu organismi tervikuna, sh luustikku, lihaseid, veresooni, kõiki siseorganeid ning seede-, vereringe-, närvi-, hormonaal- ja lümfisüsteemi.

Refleksoloogia eesmärgid:

  1. Suureneb vere- ja lümbiringvool (st süsinikdioksiid, lämmastikujäägid ja vesi eemaldatakse ja uued toitained ning värske hapnik saavad rakkudesse tulla)
  2. Eemaldab blokeeringud energiakanalitest
  3. Leevendab stressi, mis põhjustab enamuse haigustest
  4. Leevendab pea-, kukla-, kaela- ja seljavalu
  5. Leevendab ainevahetus- ja seedimisprobleeme
  6. Leevendab hingamisteedehaigusi ja allergiat
  7. Ravib närvidest ja vereringeprobleemidest tekkinud hädasid
  8. Vabastab keha enda loomulikke valuvaigisteid
  9. Stimuleerib immuunsüsteemi

Kuna mõju on pikaajaline, siis tehakse refleksoloogiat tavaliselt kord nädalas, olenevalt probleemist 5-10 korda. Terve inimese puhul 2-4 korda aastas.

Peale seanssi:

  1. Joo palju vett! Seda on vaja selleks, et aidata kehal peale ravi mürkidest puhastuda
  2. Ära joo kohvi ega musta teed
  3. Puhka! Kui sa askeldad palju ja teed pingutust nõudvaid harjutusi, siis ei saa sa ravist täit kasu

Peale seanssi ilmneda võivad nähud

  1. Lühiajaline kerge gripilaadne haigus
  2. Higistamine
  3. Peavalu
  4. Tihe urineerimine
  5. Vajadus rohkem magada
  6. Vajadus rohkem juua
  7. Ajutine isu kaotus või suurenemine
  8. Emotsionaalne vabanemine – naer ja nutt

NB! Sümptomid viitavad sellele, et keha on hakanud tervenemise nimel tööle.

Kui on küsimusi, millele soovite enne või peale ravi vastuseid saada, siis helistage meile! Oleme rõõmuga nõus küsimustele vastama. Teraapia käigus võib patsiendi seisund oluliselt muutuda. Muutusi jälgitakse ja võetakse arvesse järgmise teraapia ajal ning töödeldakse rohkem neid tsoone, mis on aktiviseerunud.

Täiskasvanutele kestab teraapia esmakordsel vastuvõtul 1,5 tundi ja korduval vastuvõtul 1 tund.

Teraapiasse ei tohiks tulla liiga täis kõhuga, samuti mitte söömata. Enne vastuvõttu võib teha kerge eine või juua näiteks mahla.

Teraapia kestvus:

Tavaliselt käiakse refleksoloogia seanssidel 1 kord nädalas 5 – 7 nädala jooksul, sest keha vajab aega, et teraapias saadud infot töödelda ja tasakaalustuda.

Seejärel peetakse vahet kuni 2 kuud ja soovi korral tehakse kordusseansid.