Reiki

Tervendamise põhimõte: Reiki energia on universaalne eluenergia, mis vabastab inimese organismi stressist ehk pingeseisundist, mille tagajärjel algab organismis tervenemine. Reiki energia mõju on tuntav igal Reiki tegemise korral. Kuid tervenemise efekti saavutamiseks tuleb alustada Reiki kuuriga, mida tehakse neli korda neljal järjestikusel päeval.
Reiki on energia. Reiki energiat vahendab Reiki praktik, kes on saanud vastavad pühitsused ehk initsiatsioonid Reiki meistrilt. Reiki praktiku kätest voolab Reiki energia kliendi kehasse just sellele tasandile (vaimne, hingeline või füüsiline), kuhu kõige enam vaja, et täita energia puudujääk ja tasakaalustada organismi energeetika.
Reiki kuuri esimesest seansist alates tõmbab abivajaja organism erineva koguse energiat endasse. Inimese poolt vastuvõetav energiakogus suureneb iga päevaga. Piltlikult võiks nimetada energiaga inimese täitmist, kui suure sopilise anuma veega täitmist. Neljandal päeval abivajaja ei tunne nii suurt energia liikumist kui eelmistel päeval, kuid organism on muutunud oluliselt vastuvõtlikumaks. Kui kasutada jällegi suure sopilise anuma veega täitmise näidet, siis neljandal päeval täidetakse ka need kohad, kuhu energiat eelmistel kordadel väheks jäi. Neljandal päeval on läbi praktiku käte voolava Reiki energia hulk kordades suurem, kui esimesel päeval.

Nii Reiki vahendaja kui vastuvõtja tunneb pärast Reiki seanssi rahulolu, hingelise tasakaalu ja heaolu seisundit. Reiki tervendab inimest nii füüsilisel, hingelisel kui ka vaimsel tasandil. Tulemuseks on hea enesetunne ja tasakaal kõikide tasandite vahel. Reiki on intelligentne energia ja suundub kehas just sinna, kus seda kõige rohkem vaja on, tervendades kogu keha tervikuna. Inimene saab olla füüsiliselt terve ainult siis kui hingeline ja vaimne tasakaal on saavutatud.
Nende nelja päeva jooksul tõuseb inimese organismis immuunsus maksimumini. Tänu immuunsuse kõrgele tasemele algab tervenemine. Parima ja kiireima tulemuse annab see, kui jätkata Reikiga igapäevaselt kuni täieliku tervenemiseni.

Ära unusta Reiki viite põhitõde:
– vähemalt täna ära muretse
– vähemalt täna ära vihasta
– austa oma vanemaid, õpetajaid ning eakaid inimesi
– tee oma tööd ausalt
– näita tänulikkust igale elavale hingele

Reiki on tänapäeval kasutusel kogu maailmas, sealhulgas , erapraksises, eneseabis ja seda tänu tema lihtsusele., Reiki on armastuse ja harmoonia energia,mis liigub läbi vahendaja patsiendile,viib tasakaalu keha ja vaimu.

Sõnas reiki on kaks osa: rei ja ki. „Ki” tähendab universaalset energiat, kõikehõlmavat elujõudu. Hiinas öeldakse selle kohta chi, Indias – praana, idanaabrite juures – bioenergia. See on suur eluenergia, energia, mis hoiab kogu universumit liikumises. „Rei”-kõiksus, tähenduste hulk on peaaegu lõputu hing, vaim, taevalik püha tarkus ja armastus, alandlikkus, tänulikkus.

Reiki on ilmselt sama vana kui inimene. Inimesed on teinud reikit nii kaua, kui maailm on olnud olemas. Reiki on alati olnud, ainult erinevate nimede all. Põhjus, miks reiki on jaapanikeelne, on vaid selles, et kui reiki oli kaua olnud inimeste teadlikkusele kadunud, avastas just jaapanlane selle uuesti.

Reiki mitte ainult ei ravi, vaid laiendab ka sisemist suutlikkust, st. enesemuutmise vahend, tasakaalustab vaimu, teeb keha terveks ja aitab seejärel saavutada õnne. Reikit võib kasutada turvaliselt koos teiste raviteraapiatega. Reiki on lihtne teraapia ja ta sobib kõigile. Reiki leevendab mitmesuguseid füüsilisi vaevusi mille puhul traditsioonilised vahendid ei aita. Reiki toimib inimesele eri tasanditel. Reiki on oma olemuselt nagu armastus, sest teab kus teda kõige rohkem vajatakse.